Kağıt Poşet Nedir ?

Kağıt poşet dik duran yapısı ile göze hitap eden hoş bir üründür. İçerisine çok miktarda eşya konulabilir. Dayanıklı yapıya sahiptirler. Plastik poşetler ile karşılaştırıldığında daha güvenlidir.

Kağıt poşet dik duruşları ile  markaların daha göze çarpıcı şekilde gözükmesini sağlar. Markalar için uzun süreli reklam ve pazarlama açısından en uygun fiyatlı çalışmaları olmaktadır. Marka bilinirliğini arttırır. Markanızı tanıtımını kolaylaştırır.  Çünkü bu poşetler tek seferlik değildir ve tek bir kişi kullanımı ile sınırlı değildir. Bir kişi kağıt poşetin içerisine eşya, gıda vb. ürünler koyarak başka bir kişiye bu poşeti verebilir ve bu sirkülasyon bu şekilde elden ele viral bir şekilde devam eder.

Kağıt poşetler çevre dostudur ve geri dönüştürülebilirler. Kağıt poşetler genellikle tekstil ve gıda sektöründe kullanılmakla beraber diğer tüm sektörlerde de kullanılmaktadır. Giyim ve ayakkabı ürünleri için kullanılırken gıda sektöründeki çay, kahve vb. ürünleri için kullanılmaktadır. Bunun yanında pastanelerde, aktarlarda da kullanılmaktadır. En çokta hediyelik eşya alımında kullanılmaktadır.

Kağıt Poşetin Tarihçesi

Yiyecek ve kahve sadece plastikle sınırlı olmamalıdır. Plastik poşetlerden gelen rekabete rağmen 1852’de kağıt poşetler geliştirilmiştir. Popüler bir poşetleme maddesi olmaya devam ediyor. Bunları mümkün olduğunca çok mağazada bulamayabilirsiniz, ancak artan dayanıklılık ve çevre dostu eğilimi nedeniyle kağıt poşetler alışveriş ve gıda ürünleri için popüler bir seçim olmaya devam ediyor.

Kağıt poşetler onsekizinci yüzyılın ortalarındaki mütevazi başlangıcından bu yana uzun bir yol kat etti ve üreticiler daha dayanıklı ve dayanıklı kağıt poşet geliştirdiler. Kutu şeklindeki tasarımları aynı zamanda dik durmalarını ve aynı anda daha fazla ürünü tutmalarını sağlar. Plastik torbalarla karşılaştırıldığında, aynı zamanda çok daha güvenlidir.

Kağıt torbalar, markaların malları için çekici bir kağıt torba tasarlamak için harcadıkları zaman ve çaba nedeniyle, günümüz pazarında bir moda ve statü sembolü haline geldi. Şirketin reklamını yapan çekici kağıt torbalar ile müşteriler bir çeşit ücretsiz reklam ve destek sağlıyor.

Bu kağıt poşetler aynı zamanda direkt olarak ürünlerin muhafaza edilmesinde ve paketlenmesinde kullanılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş