Hediye Zarfı nedir ?

Hediye Zarfı nedir ?

İnsanlar için alış veriş yapmak vazgeçilmez bir durumdur. Hem gıda ve hijyen için hem kıyafet veya ev eşyası için pek çok alışveriş yapılır. İhtiyaçların ancak bu şekilde karşılandığını biliriz. Kişisel ihtiyaçların haricinde bazen de sevdiklerimiz için hediyeler alırız. Hediye denilince ise akla hediye paketleri gelir. Zarf hediye kutusu gibi bazı paketler ile aldığımız hediyeleri daha sevimli bir şekilde sunma imkânımız olur.

Renkli kâğıtlar veya simli kartonlar ile dizayn edilen zarf hediye kutusu çeşitleri hediyelerin daha güzel görünmesini sağlar. Aldığımız ürün her ne olursa olsun üzerini kapladığımız paketler ile bu hediyelere daha büyük anlamlar yüklemiş oluruz. Bunu da ancak renkli zarf hediye kutusu çeşitleri ile sağlamak mümkün olur.

Zarf Hediye Kutusu Nedir?

Özel günler bazı özel hediyeler ile kutlanır. Alınan hediyelerin ise muhakkak görkemli bir pakete sarılmış olması gerekir. Zarf hediye kutusu işte tam olarak bu işe yaramaktadır. Doğum günü, evlilik yıl dönümü veya sevgililer günü gibi özel günlerde alınan hediyeler zarf hediye kutusu çeşitleriyle taçlandırılır. Küçük aksesuarların veya takıların paketlenmesinde bu kutular kullanılır. Renkli ve desenli çeşitleriyle mükemmel bir hediye profili oluşturulur. Sevdiklerimizi küçük şeylerle kocaman mutluluklara bu tür zarf hediye kutusu çeşitleri ile ulaştırabiliriz.

Baskılı Zarf Hediye Kutusu

Hediyeler önemli günler için özel insanlara verilen kıymetli eşyalardır. Bu eşyaların kendi değerlerinin yanı sıra sunuldukları paketler de önem taşımaktadır. Hediye paketleri ve çeşitleri bu noktada büyük önem taşımaktadır. Hem renkli hem de baskılı bazı zarf hediye kutusu çeşitleri bulunmaktadır. Çeşitlerini ise şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Yılbaşı baskılı zarf şeklinde kutular
 • Doğum günü baskılı paket çeşitleri
 • Çocuklara özel hediye paketleri
 • Sevgililer günü temalı zarf kutular
 • Anneler gününe özel hediye kutuları
 • Yıl dönümü temalı hediye kutu çeşitleri
 • Öğretmenler günü baskılı hediye kutular
 • Bayram hediyeleri için tasarım zarf paketler

Bu şekilde zarf hediye kutusu çeşitleri sıralanabilir. Bunların haricinde kişiye özel tasarımlarla da zarf hediye kutusu üretimi yapılmaktadır. Beğendiğiniz renk ve tasarımda kutularla sevdiklerinizi daha çok mutlu etmeniz mümkün olmaktadır.

Zarf Hediye Kutusu Ölçüleri

Özel günlerde insanlar sevdikleri için bazı hediyeler alır. Bu hediyelerin paketlenmesi ise daha bir önem taşımaktadır. Hediye paketleri, alınan hediyenin sürprizini ve heyecanını artıran önemli bir detayı oluşturur. Bu detay zarf hediye kutusu gibi paket çeşitleri ile daha güzel bir hale gelmektedir. Alınan hediyenin büyüklüğüne göre zarf hediye kutusu Ölçüleri de değişiklik göstermektedir. Bu ölçüleri şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Küçük aksesuarlar için küçük boy hediye kutuları
 • Orta büyüklükte oyuncaklar için orta boy zarf hediye kutusu
 • Büyük eşyalar için büyük boy zarf kutu çeşitleri
 • Kıyafet ve benzeri hediyeler için mega boy paket çeşitleri